Yangına Dayanıklı Çelik Kasalar

Yangına Dayanıklı Çelik Kasalar

Yangına dayanıklı çelik kasalar çoğu zaman kurtarılması gereken en önemli eşyaların, evrakların ve ziynetlerin kurtarıcısı olmaktadır. Yangın esnasında yaşanan arbede içerisinde akla gelmeyen para, evrak gibi pek çok önemli eşyanın muhafaza edilmesi ve yangından sonra da kullanılabilmesi adına tercih edilen yangına dayanıklı çelik kasalar farklı ısılara karşı mukavemet gösterecek şekilde üretilmektedir.

Yangına Dayanıklı Çelik Kasalar

Neden Yangına Dayanıklı Çelik Kasalar Kullanılmalıdır?

Aniden yaşanan patlamalar nedeniyle çıkan şiddetli yangınlarda çelik kasalarda kullanılan malzemelerin erimesine neden olabilecek malzemelerin kullanımı nedeniyle kasanın içerisindeki bütün eşyalar ya da evrak türü ürünler yanabilir. Yangın çıkma ihtimali olan mekanlarda özellikle yangına dayanıklı çelik kasalar tercih edilmelidir.

Yangına Dayanıklı Kasaların Özellikleri

  • Yangın esnasında patlamayacak, yüksek ısıya karşı dayanıklı olacak olan bu kasaların ısı sınırı bulunur.
  • Yangına dayanıklı olan çelik kasalarda kalite sertifikası bulunur.
  • Yangına özel olarak üretilen kasalarda iç ve dış olmak üzere yangına karşı dayanıklılık gösterecek iki farklı katman bulunmaktadır.
  • Yangın kasaları 30 dakika, 60 dakika, 90 dakika ve 120 dakika hatta 6 saat gibi farklı dayanıklılık sürelerinde üretilmektedir.
  • Çelik kasalarda 1000 dereceye kadar ısı koruması sunabilen ürünler bulunmaktadır.
  • Çelik kasalarda yangından etkilenmemesi adına conta ve diğer malzemelerde de ısıya dayanıklı ürünler kullanılmaktadır.
  • İçeriden monte edilebilir özellikte olan yangına dayanıklı kasalar dolap içerisine ve ya duvar içine de gömülebilmektedir.

Yangın esnasında aklınızda olan ancak yanınıza almak için zaman bulamadığınız en değerli eşyalarınızı bu çelik kasalarda saklayabileceğiniz gibi aile yadigarı sayılabilecek kadar özel ve gerekli olan parçaları da bu kasalarda saklayabilirsiniz. Özellikle Yale ve Valberg çelik kasaları ile yangına karşı en iyi önlemi almış olacaksınız. Yangına dayanıklı çelik kasalar gündelik hayatta hemen her yerde kullanılabilecek özellikte olduğu gibi büro, ev, hastane, okul gibi pek çok yerde de tercih edilebilir.

Yüksek koruma sağlamasından dolayı kaybedilmesi halinde sorun yaşanabilecek her türlü eşya ve belge bu kasalarda durdurulabilir. Dayanıklı olmasından dolayı bu ürünlerde fiyat farkı diğer çelik kasalardan daha fazla olabilmektedir. Yangına dayanıklı çelik kasaları kasamerkezi web sitemizden bulabilirsiniz.

Yorum yapın