Valberg Çelik Kasalar

Valberg Çelik Kasalar

Ülkemizde bir çok çelik kasa markaları bulunmaktadır. Yerli üretimi olan markaların hiç bir kasalarında sertifika bulunmamaktadır. Bunun nedeni ise Türkiye’de bu sertifikaları verebilecek bir kurum / kuruluşun olmamasıdır. Bu nedenle tüketiciler çelik kasa aldıklarında aldıkları kasanın neye karşı dayanıklı olup olmadıklarını bilemiyorlar. Üreticiler ise sertifikası bulunmadığı halde kendi ürünlerini överek bu kasa şuna karşı dayanıklı şuna karşı dirençlidir diyebiliyorlar fakat ellerinde bunu kanıtlayabilecek her hangi bir belge bulunmamaktadır.

valberg çelik kasalar

Valberg Çelik Kasalar hem güvenlik sertifikalı olup hemde yangın sertifikalı kasalar olup hırsızlık karışımlarına karşı dayanıklı, yangın tehlikesine karşı ise %100 dayanıklık göstermektedir.

Bir süredir Türkiye’de satış platformlarında sergilenmeye başlayan Valberg Çelik Kasalar oldukça ilgi görmektedir. Hepsiburada, N11, Gittigidiyor, Kasamerkezi gibi e-ticaret mağazalarında yer alan valberg kasalar tüketici yorumlarıyla dikkat çekiyor.

valberg çelik kasa yorum valberg çelik kasa yorum

Valberg çelik kasa modelleri yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi sertifikalı kasalar olup güvenlik ve yangın sertifikaları olarak adlandırılmaktadır.

Güvenlik Sertifikalı Kasalar

Güvenlik sertifikalı valberg kasalar hırsızlık girişimlerine karşı dayanıklı olup kesici aletlerle delinmeye ve kesilmeye karşı dirençlidir. Avrupa kuruluşu olan ECB-S Firması tarafından verilen bu kasalar denetleme merkezlerinde kesme ve delinme, yüksekten düşürme gibi testlere tabi tutulmaktadır. Bu testlerden başarıyla geçen kasalara ise sertifikalar verilmektedir. Örneğin Valberg Granit 3450 model çelik kasa güvenlik sertifikalı olup kesilmeye ve delinmeye karşı dirençlidir. Bu kasa içerisinde gönül rahatlığı ile değerlerinizi muhafaza edebilirsiniz.

 Yangın Sertifikalı Kasalar

Yangın esnasında çelik kasanızın içerisinde yer alan değerli evrak ve eşyalarınızın ısıya karşı korunmasını istiyorsanız mutlaka yangına dayanıklı kasaları tercih etmelisiniz. Valberg çelik kasaların belli modelleri 30 dakika ve 1 saat boyunca 1000° sıcaklığa karşı dirençlidir. Kasa duvarlarında kullanılan özel levhalar, çelikler ve kimyasallar sayesinde kasa içerisine ısı nüfus edemez ve böylelikle kasa içerisinde muhafaza edilen değerleriniz ısıya karşı korunaklı olacaktır.

 

Yorum yapın