Valberg Çelik Kasa Özellikleri

Valberg Çelik Kasa Özellikleri

Çelik kasalar farklı özelliklere göre üretilen özel tasarıma sahip olan ürünlerdir. Kasalar ihtiyaç alanlarına göre farklı özelliklere sahip olabilmektedir. Genellikle özel ve değerli eşyaların korunması amaçlandığı için son derece dayanıklı ve üstün özellikli tasarımlar bulunur. Valberg Çelik Kasa da üstün özelliklere sahip olan ürünler arasında yer alır.

Avrupa merkezli olarak sertifikasyonu verilen Valberg Çelik Kasa isimli ürünler kendi içinde güvenlik ve yangın sertifikası ile her ikisine birden sahip olabilir. Bu özelliklerin nitelendirildiği ve değerlendirildiği kurum ise Almanya merkezli olarak faaliyet gösteren ECB-S isimli kuruluştur. Buna göre söz konusu ayrım ile ürünün dayanıklılığı ve kalite seviyesi belirlenmektedir. Ülkemizde ise söz konusu kasalar için sertifika verme yetkilisi kuruluş yoktur.

Valberg Çelik kasalar geniş boyutu ve dayanıklılığı sayesinde yangın ve diğer etkilere karşı üstün koruma sağlar. Böylece özellikle kurumsal niteliğe sahip olan büyük işletmeler için ihtiyaç duyulan özelliklere sahip kasalar rahatlıkla kullanılabilir.

Valberg Kasa Modelleri

Kasa modelleri ile farklı boyut ve özelliklere sahip olan Valberg Çelik Kasa çeşitleri bulunur. En çok talep edilen ve müşteri memnuniyeti kazanılan ürünler ve özellikleri ise şu şekildedir. Buna göre:

  • Valberg Frs 133, yangın sertifikası bulunan kasa özellikle yangın anlarında etkili savunma ve koruma sağlar,
  • Geniş iç hacmi, estetik ve çok amaçlı bir kullanım kolaylığı sağlar,
  • 139 X 78 X 31 boyutlarına sahip hacmi ile kurumsal ve büyük ölçekli kuruluşların ilk tercih ettikleri ürünlerden bir tanesidir,
  • Ürünün 310 kg ağırlığı bulunur,
  • Zeminde bulunan kasa deliği sayesinde kolaylıkla montaj yapılabilir ancak 500 kg’ a kadar ağırlık artışı yaşanır,
  • Yangın anında uzun süreli koruma özelliği nedeniyle, 1000 derece sıcaklıklara kadar ürün 1 saat boyunca bozulmadan varlığını sürdürmekte ve herhangi bir hasar söz konusu olmamaktadır. (Kasa içinde bulunan özel eşyalar için bozulma olmaz.)
  • Kasa içerisinde yer alan beton dolgu sayesinde farklı katmanlar arası ısı transferi söz konusu olmaz,
  • Anahtar ve elektronik olmak üzere iki farklı şifreleme özeliği söz konusudur.,
  • Anahtar ya da elektronik şifreleme tekniğinden istenilen tercih edilebilir.

Valberg Frs 120 Model Özellikleri

Yangın sertifikası bulunan bir diğer kasa türüdür. 125,5 X 71 X 58 boyutlarına sahiptir. Kasa ağırlığı ise 250 kilogramdır. 2 farklı yerinden çıkabilen raf seçeneğine sahiptir. 2 yıl garanti verilmektedir. Bu süre içinde meydana gelen tüm aksaklıklar için teknik destek sağlanır. Bahsedilen ürünler ve diğer seçenekler söz konusudur.

Yorum yapın