Para Kasası Nasıl Olmalı?

Para Kasası Nasıl Olmalı?

Yaşanan hırsızlık olaylarının karşısında para kasası nasıl olmalı detaylarını sizlerle paylaşmak istiyoruz. Para kasası alırken dikkat etmeniz gerekenler kasa içerisinde muhafaza edeceğiniz miktara göre değişebilmektedir.

Öncelikle kasa içerisinde ne kadar tutar muhafaza edeceksiniz, b tutar fazla ise yüksek güvenlikli kasalar tercih etmelisiniz eğer ki kasa içerisinde günlük az bir bedel muhafaza edecekseniz orta seviyeli kasaları tercih edebilirsiniz.  Bu bilgilere göre ihtiyacınız doğrultusunda para kasası satın alabilirsiniz.

Para kasası alırken her şeyden önce dikkat etmeniz gereken alacağınız kasanın Güvenlik Sertifikası mutlaka olmalıdır. Ayrıca kasanın bulunduğu noktada yangın tehlikesi varsa Yangın Sertifikalı Kasa tercih edebilirsiniz. Böylelikle ev, iş yeri, ofis gibi alanlarda kasa içerisinde bulunan değerleriniz güvende olmuş olacaktır.

Para Kasası Donanımı

Kasa içerisinde kullanılan saç, kasa üzerinde bulunan elektronik şifre paneli, gövde ve kapakta kullanılan malzeme her şey çok önemli. Günümüzde hırsızların piyasada bulunan 500-800 TL arasında ki ağır kasaları kolaylıkla açabilmektedirler. Bunun nedeni ise kasa üzerinde kullanılan kalitesiz şifreleme paneli, kalitesiz saç ve kasa duvarlarında beton kullanmak yerine kum ve mermer tozu kullanmaktadırlar, böylelikle hırsızlar bu kasaları 2-5 dakika içerisinde keserek ya da delerek açabilmektedirler. Aşağıda size hırsızlar tarafından en çok açılan kasa tiplerini göstereceğiz.

Para Kasası Çeşitleri

Eski yıllarda ki gibi artık Anahtarlı kasalar pek güven vaat etmiyor. Hırsızlar tarafından el aletleri ile kolaylıkla kasaya zarar verilmeden sadece anahtar kısımından açılabilmektedir. Dolayısıyla sertifikalı elektronik şifre panellerini tercih edebilirsiniz. Elektronik şifreli kasalara dışarıdan asla müdahale edilememektedir. Para kasası gövdesinde ve kapağında güçlendirilmiş çelikler kullanılmalıdır aynı zamanda gövde ve kapak tamamen beton olmalıdır.

Para Alırken Başlıca Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Güvenlik Sertifikalı Olmalıdır ( Güvenlik sertifikalı kasalar hırsızlar tarafından kesilemez ve delinemez belli testlere tabii tutulmuşlardır.)
  • Yangın Sertifikası Olmalıdır ( Yangın sertifikalı kasalar yangın esnasında ısı kasa içerisindeki para, değerli eşyaya zarar veremez.)
  • Güvenlik Sertifikalı Şifre Paneli
  • Kasa duvarı ve kapağı beton olmalıdır.
  • Kasa içerisinde montaj delikleri bulunmalıdır.
  • Elektronik Şifreli kasalar tercih edilmelidir.

 

Soru ve görüşlerinizi aşağıda yorum olarak belirtebilirsiniz.

 

çelik kasa hırsızları çelik kasa hırsızları çelik kasa hırsızları çelik kasa hırsızları çelik kasa hırsızları

Yorum yapın