Para Kasası Montaj Edilir Mi?

Para Kasası Montaj Edilir Mi?

Para kazanması zor olduğu kadar saklaması ve koruması da zordur. İnsanlar paralarını korumak için yıllar önceden beri bir sürü yöntem denemiştir. Bunlardan en bilineni para birimlerini bir sandığa koyup gömmek olarak söylenebilir. Hatta böyle böyle unutulan para birimlerinin ileride hazine olarak adlandırıldığı bilinen bir gerçektir. Günümüzde işler biraz daha farklı yürümesine rağmen mantığı aynı. Paraları gömmek yerine banka hesaplarımıza yani güvenli banka kasalarına yatırıyoruz, ve güvenli bir şekilde saklamış oluyoruz. Yine de bazı insanlar bankalara belli sebeplerden güvenemiyor. Büyük miktarda borcu olan birisi bankaya para yatırdığı an çekilir veya kaynağı belli olmayan paralar hakkında soruşturma başlatılır. Ya da en basiti ülke ekonomisine veya müşterisi olunan bankaya güvenilmez. Bu gibi durumlarda insanlar eski usul paralarını yastık altında saklarlar. Ya da para kasaları kullanırlar. Biz bu iki seçenekten para kasası seçeneğini öneriyoruz.

Para Kasası Alırken Ağır Olmasına Dikkat Edin

Kasalar sayesinde paralarınızın güvenliğini kendiniz sağlayabilirsiniz. Şifreyi bilmeyen veya anahtara sahip olmayan kimse kasanızı açamaz ve yalnızca lazım olduğu zaman paranızı çekersiniz. Fakat bu para kasalarında bilinmesi gereken konu kasanın ağır olması gerektiğidir. 2-3 kişinin yerden kolayca kaldıramayacağı bir para kasası size gerçek güvenliği sağlar. Otel kasaları ve ev tipi kasalar ise yerinden tek bir kişi tarafından kolayca kaldırılabilir ve bu sebeple hiç bir şekilde güvenliği sağlanamaz. Para saklamak amaçlı kullanılacak olan kasaların ağır olmasına dikkat etmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Para Kasası Mutlaka Montaj Edilmeli

Ağır olması gerektiğini söyledik, bir başka güvenlik prosedürü ise kasanın montaj edilmesi. Hem ağır hem de duvar gibi sağlam bir yere montajlı kasaların taşınabilmesi son derece zordur ve hatta imkansıza yakındır. Büyük miktarda paranızın güvenliğini sağlamak için hem ağır bir kasa, hem de duvara sabitlenebilir olmasına dikkat ediniz. Küçük bir kasa bile içeri kısımdan duvara sabitlendiği zaman oldukça güvenli bir hale gelmektedir. Aynı şekilde ağır ve güvenli olduğu bilinen bir kasa da bu şekilde sabitlenirse paralarınızın çok büyük oranda güvende olacağı varsayılabilir. Kasanın içerisinde yer alan delikler aracılığı ile duvara sabitlenen kasaların çıkarılması için de kasanın açılabilmesi gerekiyor.

Yorum yapın