Otel Tipi Çelik Kasa

Otel Tipi Çelik Kasa

Seyahatler sırasında otellerde konaklamak zorunda kalan kişilerin büyük bir kısmı ellerinde bulunan para ve kıymetli ürünlerini saklamak istediğinde güvenilir alanlar aramaktadır. Özellikle otellerde konaklamak zorunda olan ve saklanması gereken eşyalar bulunduran turistler ve tatilciler için otel tipi çelik kasa önemli bir saklama alanı haline gelmektedir. Büyük otellerde ve farklı seviyelerden insanlara hitap eden konaklama alanlarında bulunması gereken ürünlerden biri olan bu kasalarda çeşitli markaların çalışmaları olduğu gibi sadece otellerdeki kullanıma uygun ürünler üreten markalarda bulunmaktadır. Kalite açısından farklı özelliklere sahip olan bu kasalar otellerin hitap ettiği kesimin gelir seviyesine göre tercih edilebilir.

Otel Tipi Kasalar Nasıl Seçilmelidir?

Otel tipi çelik kasa seçimi yapılacağı zaman otele gelecek olan kişilerin kullanımına uygun olan modeller tercih edilmelidir. Çok büyük kasalar tercih etmek gereksiz bir durum olacağı gibi çok ufak kasa seçimleri de bekleneni karşılamayacaktır. Bu nedenle orta büyüklükte ve her türlü hırsızlığa karşı dayanıklı ürünler alınmalıdır. Monte edilebilir özellikteki kasalar daha uygun bir seçenek olacağından dolayı bu tarz ürünler tercih edilmelidir. Fiyat açısından toplu alımlarda indirimlerin uygulandığı bu ürünlerde motorlu, tam otomatik, elektronik şifreli çeşitli ürünler bulunabilmektedir. Led göstergeye sahip ürünlerin yanı sıra emanet kasası şeklinde otel girişinde de kullanılabilecek özellikte kasalar bulunabilmektedir.

Otel Tipi Kasaların Özellikleri Nelerdir?

Otel tipi çelik kasa modelleri genellikle ufak modellerden oluşmaktadır. Büyük modellerin tercih edilmemesi ve sadece para, ziynet ve belge saklamak adına belirli boyutlarda hazırlanan bu kasalar otellerde her odada bulunabileceği gibi emanet bölümünde de bulunabilmektedir. Laptop boyutunda ya da daha ufak modellerin bulunduğu otel tipi kasalarda LCd göstergeli ekranlar yerine tuşlu ürünler daha sık tercih edilmektedir. Ayrıca monte edilebilir özelliğe sahip olan kasalar da daha sık kullanılmaktadır. Malzemeleri açısından uzun süre kullanılabilir durumda olan kasalarla birlikte dışarıdan gelebilecek tehlikeye karşı yüksek koruma sağlayan kasalar otellerde daha uygundur. Butik otellerde daha sık tercih edilen kasalar siyah, gri ve beyaz gibi renklerde üretilebilmektedir.

“Otel Tipi Çelik Kasa” üzerine bir yorum

  1. Çelik kasalar ile ilgili çok iyi bilgiler veriyorsunuz. Sayenizde kumlu kasa almaktan kurtuldum çelik kasa alırken dikkat edilmesi gerekenler makalenizi okumasaydım emeklerim belkide bir hırsızın eline geçecekti. Teşekkür ederim.

Yorum yapın