Neden Sertifikalı Çelik Kasa

Neden Sertifikalı Çelik Kasa

Kasalar yüksek seviyede güvenlik ve koruma sağlayan ürünlerdir. Özel olarak güvenlik sağlaması amaçlanarak üretilen sertifikalı çelik kasa modelleri değerli eşyaların, belgelerin, elektronik cihazların, paranın korunmasına yönelik yapılırlar. Saklanmak ve korunmak istenen her tülü malzeme kasalara konulabilir. Amaç değerli olanları güvence altında tutmak ise mutlaka sertifikalı ürünler tercih edilmelidir.

Çelik kasalar, kullanılacağı yere, üretiminde kullanılan malzemeye, büyüklüğüne, kilit sistemine ve sertifikasına göre çeşitli şekillerde üretilmektedir. Nerede ve nasıl olursa olsun kasaların amacı içine yerleştirileni korumaktır. Koruma işleminin en güzel şekilde yapılabilmesi için sertifika büyük önem arz eder. Sertifikalı çelik kasalar;

  • Yangın sertifikalı
  • Güvenlik sertifikalı
  • Yangın ve güvenlik sertifikalı olmak üzere genelde 3 çeşittir.

Güvenlik anlamında kasaların kilit sistemleri çok önemlidir. Kilit sistemlerine göre çelik kasalar manüel, yarı elektronik ve tam elektronik gibi çeşitler ile güvenlik en yüksek seviyeye taşınmaktadır. Emniyeti çok yüksek olduğundan bu kasalar daha yoğun kullanılmaktadır.

Standartları İle Sertifikalı Çelik Kasaların Üretimi

Nakit ihtiyacının fazla olduğu iş yerlerinde, mücevher, tapu gibi değerli belgelerin fazla olduğu kişilerin evlerinde ileri teknoloji ile tasarlanmış sertifikalı çelik kasa tercih edilir. Mekanik şifreli, anahtar kilitli, elektronik şifrelerle açılan bu ürünler sahiplerine daha fazla güven vermektedir. Sertifikalı kasaların üretiminde kullanılan standartlar uluslararası piyasada belirlenmiştir.

Uluslar arası standartlara uyularak sertifikalı kasalar üretilir. Kapak kalınlığı, çelik kalınlığı, kasanın ağırlığı, şifre sistemleri, ebatları gibi temek kriterlerde tamamen uluslararası standartlara uyulmaktadır. Kriterlerin belirlenmesinde kasaların yangına, hırsızlığa, darbelere ve kırılmalara karşı olan dirençleri esas alınmıştır. Kasa seçerken;

  • Çelik kasanın üretildiği fabrikanın özelliklerine
  • Üretim fabrikasının hangi kuruluş ve kurumlar tarafından denetlendiğine
  • Kasanın, belirlenen kriterlere sahip olup olmadığına dikkat edilmelidir.

Sertifikalı ürünlerde yukarıda belirlenen bütün maddelerde uluslar arası kriterler dikkate alındığından en yüksek seviyede koruma sağlayacağı garantisi verilir.

En Güvenilir Sertifikalı Kasa

Kasa alırken amaç en yüksek korumayı sağlamak ise kesinlikle sertifikalı çelik kasa tercih edilmelidir. Çünkü uluslararası sertifikalı ürünler emniyet adına başarılı elde etmiştir. Sertifikalı ürünlerde asla kumlu kasa bulunmaz. Çünkü kumlu kasalar dünya genelinde geçerli olan güvenlik kriterlerini karşılamamaktadır. Hırsızların saniyeler içinde açtığı ürünler koruma amaçlı kasa statüsüne girememektedir. Kumlu kasalar yerine çelikler arasında ağırlığı artırmak için türü c/30 olan betonun kullandığı kasalar tercih edilmelidir. Antep yani kumlu kasalar hırsızlık haberlerinde açılan kasalardır. Sertifikalı kasalar uzun şifrelerle, ağırlığıyla, yapısında kullanılan özel çelikle, kilitlerindeki özelliklerle daha güvenlikli kılınmıştır.

 

Yorum yapın