Küçük Çelik Kasa Şifre Değiştirme

Küçük Çelik Kasa Şifre Değiştirme

Çelik kasalar kullanımı yaygın olan ve önemli eşyaların, evrakların ve benzeri şeylerin güvenli bir şekilde saklandığı ürünlerdir. Bu kasalar oldukça iyi güvenlik önlemleri olarak ev, ofis gibi yerlerde kullanımı çok uygundur. Küçük çelik kasalar hem dayanıklı yapısı hem de güvenli koruma yöntemleri ile oldukça kullanışlıdır. Bu kasaların elektronik şifreleme sistemleri bulunur. Bunu yanında da iki adet anahtar vardır. Elektronik şifreleme sistemleri sayesinde kasa şifreleri 3 ve 8 karakter arası olabilir. Şifre değişimi için kasa açık durumdayken elektronik ekrandan yeni şifre belirlenmesi yeterlidir. Elektronik ekranda şifre değişim işlemi kolayca yapılabilir. Yeni şifre belirlendikten ve kasa kapağı kapatıldıktan sonra da küçük çelik kasa şifre değişim işlemi tamamlanmış olur. Bu kasaların şifre değiştirmesi bu şekilde yapılır. Ancak isteğe bağlı olarak şifre ile kullanım yerine anahtar ile de kullanılabilir.

Küçük Çelik Kasa Şifresi Unutulur İse Ne Yapılır?

Küçük çelik kasalar elektronik şifreleme yöntemi ile kullanıldıkları zaman oldukça güvenli olurlar. Ancak bazen bu çelik kasanın şifresi unutulabilir. Bu gibi bir durumda kasa elektronik şifre hatırlanmadığı için açılmaz. Kasanın elektronik şifreleme sisteminin yanında bir de iki adet acil durum anahtarı bulunur. Şifrenin unutulması durumunda bu anahtarlar kullanılarak kasa açılabilir. Elektronik şifreler unutulursa küçük çelik kasa anahtarları çok kullanışlı olmaktadır. Böyle durumlar için de acil durum anahtarları ile önlem alınarak kolaylık sağlanmıştır.

Küçük Çelik Kasa Şifre Sıfırlama

Çelik kasa modelleri şifre unutulma durumlarına karşı acil durum anahtarlarına sahiptir. Küçük çelik kasalarda elektronik şifre unutulduğu zaman bu anahtarlar kullanılarak kasa açılabilir. Elektronik şifre kullanımına devam edilebilmesi için şifre sıfırlaması gereklidir. Ancak kasanın şifresi sıfırlandıktan sonra yeni şifre belirlenmesi halinde elektronik şifre kullanımına devam edilebilir. Şifre sıfırlanması yapılabilmesi için öncelikle kasanın anahtar ile açılması gerekir. Daha sonra elektronik ekran kullanılarak şifre sıfırlama işlemi yapılır. Sıfırlama yapıldıktan sonra yeni şifre belirlenerek kullanıma devam edilebilir. Küçük çelik kasa modellerinde şifre sıfırlama işlemi bu şekilde yapılır ve kullanıma devam edilir. Küçük çelik kasa modellerine sahip olmak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Firmamız birbirinden kaliteli ürünleri ile bu konuda iyi bir hizmet sağlamaktadır.

Yorum yapın