Küçük Çelik Kasa Modelleri

Küçük Çelik Kasa Modelleri

Küçük Çelik Kasa Modelleri

Küçük çelik kasa modelleri genellikle evlerde ziynet eşyaları ve acil durumlarda kullanılmak üzere ayırılmış olan para, altın türü ürünleri saklamak adına tercih edilmektedir. Büyük kasalardan farklı olarak adeta bir kumbara gibi kullanılabilen bu ürünler son zamanlarda artan hırsızlık olayları nedeniyle sıkça tercih edilmektedir. Küçük kasalar sadece para ve ziynetlerin değil aynı zamanda çek, senet, silah, kredi kartı pasaport, özel resimler, hediyeler ve hard disk bellek gibi teknolojik cihazları da kapsayan geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Küçük Çelik Kasa Modelleri

Ev Tipi Çelik Kasalar

Evlerde tercih edilen pek çok çelik kasa, küçük çelik kasa kategorisinde yer almaktadır. Evlerde pek çok önemli eşyanın ve belgenin saklanmasında tercih edilen bu kasalar ufak bir defter ölçülerinde olabildiği gibi laptop boyutunda da olabilmektedir.

Ev tipi küçük çelik kasalar yarı otomatik, tam otomatik ve motorlu, şarjlı, sürgülü, anahtarlı, elektronik şifreli gibi farklı modellerde üretilebilmektedir. Kullanım amacına göre hazırlanan bu ürünlerde her bütçeye göre fiyatlandırmalar bulunduğu gibi eklenen özelliklerle birlikte fiyatlarda da artış olabilmektedir.

Küçük Çelik Kasa Kullanımı Nasıldır?

Küçük çelik kasa kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli konu bu ürünlerin kolaylıkla taşınabilir olmasından dolayı konumunun doğru belirlenmesi olmaktadır. Herhangi bir yere monte edilebilir olması halinde daha sağlıklı bir kullanım sunacak olan küçük çelik kasalarda sertifikalı ürünler tercih etmek daha güvenli olacaktır.

Küçük Çelik Kasa Özellikleri Nelerdir?

  • Küçük çelik kasalar diğer kasalara göre daha hafiftirler.
  • Genellikle evlerde ve ya büro tarzı yerlerde kullanılırlar.
  • Çelik kasalarda kapı bir adettir.
  • Bazı modellerde ayarlanabilir raflar ve belge saklamaya elverişli kısımlar bulunabilmektedir.
  • Fiyatları diğer kasa modellerine göre daha uygun olan bu modeller anahtarlı ve şifreli bir şekilde kullanılabilmektedir.
  • Isıya karşı mukavemet konusunda oldukça yüksek ısılara dayanabilen hatta yangın korumalı modellerde bulunmaktadır.
  • Hırsızlık girişimlerine karşı kapakları delinmeye ve kesilmeye karşı dirençli olan modellerde mevcuttur.

Küçük çelik kasaların bazı modellerinin iç kısmında aydınlatma olduğu gibi evlerde duvara gömme ya da dolap içerisine saklama gibi amaçlara uygun olarak üretilen modelleri de bulunmaktadır.

 

Yorum yapın