Kıymetlileriniz Ev Tipi Çelik Kasa İle Güvende

Kıymetlileriniz Ev Tipi Çelik Kasa İle Güvende

İnsanların yaşam standartları arttıkça çelik kasalar daha da önemli hale gelmiştir. Etrafta olmadığımız zamanlarda bizim için kıymetli olan nesneleri, varlıkları vb. güvenli olduğunu düşünerek ev tipi çelik kasaya koyarız.

Kasa, değerli eşyaları, mal varlıklarını, parayı, evrakları, hatıraları vb. hırsızlığa ya da hasara( yangın, su baskını, deprem vb. ) karşı korumak için güvenli, kilitlenebilir çelikten kutudur. Kasa türleri arasındaki önemli ayırımı kasanın güvenli olup olmadığı belirlemektedir. Doğru seçilmiş ve takılmış ev tipi çelik kasa beklediğiniz güvenliği sağlamaktadır.

Ev tipi çelik kasa alırken dikkat edeceğimiz bazı hususlar vardır;

  • Kalitesi
  • Yapıldığı malzeme
  • Kapasitesi
  • Kilit tipi
  • Kasanın yerleştirileceği yer
  • Maliyeti

Model seçimi ve montajı için uzmanlarından görüş almak, kullanmaktaki amacınızı belirtmek vb. önemlidir. Spesifikasyonları yangına ya da suya dayanıklı olması, kilit tipi, montajı ve hırsızlığa karşı direnci şeklinde olabilmektedir. Aynı zamanda çelik kasa güvenlik sertifikasına sahip olması bir kasanın ayrıcalığıdır.

Ev tipi çelik kasa türleri

Kasaların arasından seçim yaparken güvenlik özelliklerine özen gösterilmelidir. Kilit sistemi ev tipi çelik kasa için iki türdedir; mekanik ve elektronik. Elektronik kasalar elektrik akım kullanılarak açılıp kapanır. Elektronik kasalarda kimlik doğrulama yöntemi de kullanılmaktadır. Kimlik doğrulama yöntemleri şifre ve biyometrik ( parmak izi ) olarak ikiye ayrılır. Şifre yönteminde; kullanıcı dört ile altı hane arasında değişen kendi tanımladığı, özel şifreyi girmek zorundadır. Biyometrik yöntemi birinci sınıf güvenlik sağlamaktadır. Mekanik kilitli kasalar, anahtarlı kasalar olup, kaliteli seçilenler yeterli koruma sağlamaktadır. Çelik kasalarda her kilit sisteminin kendi avantaj ve dezavantajları vardır. İyi eğitimli teknisyenler tarafından ihtiyaca yönelik tasarım ve sonrasında kurulum yapılacak ev tipi çelik kasa kaliteli ve güvenlidir.

Çelik kasa türlerinde karar verirken çok ağır ya da çok hafif olmasından ziyade güvenli olup olmadığı dikkate alınmalıdır. Seçilecek çelik kasanın yapıldığı malzeme hakkında bilinçli olmak önemlidir. Kumlu çelik kasalar ya da Antep kasalar beklediğiniz güvenliği sağlamamaktadır. Özellikle hırsızların rahatlıkla açabildikleri, hırsızlığa direnci olmayan kasa tipleridir.

Ev tipi çelik kasalar ne kadar güvenlidir?

Gövdelerinde beton bulunduran kasalar güvenlidir. Ayrıca güvenliğini sağlayacağı nesneleri, evrakları, mücevherleri, parayı vb. alacak yeterli büyüklükte olup olmadığı önemlidir. Ayrıca çelik kasayı konumlandıracağınız yeri tespit etmek, bunu yaparken de uzmanından görüş ve destek almak gerekmektedir. İçimizin rahat ve değer verdiğiniz nesnelerin güvende olması için doğru tip çelik kasanın tercih edildiğinden emin olunmalıdır.

Ev tipi çelik kasaya sahip olduğumuzda;

  • Önemli evraklar( evlilik cüzdanı, pasaport, doğum belgesi, sigorta poliçeleri, çek, hisse senetleri, sözleşmeler, tapular, sertifikalar, diplomalar vb.), bilgiler, fotoğraf, video vb. güvende olur.
  • Para, mücevher, aile yadigarları vb. güvende olur.
  • Kıymetli nesneleri, belgeleri vb. sel, patlama, yangın, deprem, fırtına, hırsızlık gibi afetlerden korumuş olur.
  • Evde güvenliği sağlamak uygun ve ucuz olur. Ev tipi çelik kasa diğer güvenlik sistemlerinden daha ekonomiktir.

Hayati mülklerin ve belgelerin korunmasını temin edecek ev tipi çelik kasa her eve lazımdır.

Yorum yapın