KALE ÇELİK KASA ALIRKEN ÖNERİLERİMİZ

KALE ÇELİK KASA ALIRKEN ÖNERİLERİMİZ

Nüfus çoğaldıkça geçim zorlaşır ve işsizlik artar. İşsizlik arttığında hırsızlık çoğalır ve huzur azalır. Yaşam yerleri için yangınlar çoğalır, ağaçlar ve ormanlar yakılır. Günümüz de hayat pahalı, işsizlik ise sorun haline gelmiştir. Bir çoğumuz asgari ücrette çalışarak geri kalanımız ise işsiz kalmıştır. 2016 da hırsızlığın 2,5 kat daha fazla arttığı bir ülke de yaşıyoruz. Bu yüzden yeni evlenen insanların derdi düğünde takılan altınları. Eşarp içerisine koyarak da çekmeceye bırakamaz artık. Belki de vasiyetten miras kalarak tapusunu yeni almış bir evin sahibinin, tapuya gelebilecek tüm sıkıntılardan sakınmak isteyişidir derdi. Değerli eşyalarınız Kale çelik kasa ile artık daha da güvenli.

Kale çelik kasa alırken nelere dikkat edilmeli

Çelik kasa alırken öncelikle dikkat etmeniz gereken şey, içerisine ne koyacağınızı bildiğinizden ihtiyacınızı belirlemektir. Böylece satış için gittiğiniz de danışmanınız size ebat, boyu ve Kale çelik kasa modeli belirleyebilecektir. Çelik kasa uzun ömürlü bir eşya olduğundan ötürü ilerleyen zamanlar da ihtiyaç durumunuzu da göz önüne alarak seçim yapma konusunda ihtiyatlı davranılmalıdır. Kale çelik kasanızı koyacağınız yer de çok önemli olduğundan seçeceğiniz ölçüler buna oranla tam olmalıdır ve bu ölçüler minimum iç ölçüleriyle hesaplanmalıdır ki içerisine koyacağınız eşyalar kasaya sığabilmelidir. Eğer pasaport, altın, tapu veya miras gibi küçük çaplı eşyalar konulacak ise seçeceğiniz kasa dolap içerisinde de durabilir ve günümüz de bu tip kasaları bulabilmek olabildiğince basittir. Yer sıkıntısı yok ise ve gömme bir kasa arıyor iseniz, bahsettiğimiz gibi ilerleyen zamanlar da çıkabilecek ihtiyaçlarınız konusunda ihtiyatlı davranarak daha büyük kasa alabilirsiniz ve bu durum sizleri hırsızlık girişimlerine karşı daha güvenli hale getirir.

Hırsızlığa karşı kasanızın şifresi olabildiğince önemli bir konumdadır ki, bunun için de; manuel ve dijital kilitleri bulunan kasalar en güvenli kasalardır. Bir de kasalarınız da  şuna dikkat etmelisiniz ki ” En 1143-1 ” güvenlik sertifikalı olmalıdır. Sebebi ise; EN 1143-1 sertifikası, alacağınız çelik kasanın güvenlik seviyesinden emin olmanıza olanak vermektedir. ” En 1143-1 ” nedir diye merak edenleriniz için; Uluslararası sertifikasyon kuruluşları, yapılan çelik kasaları güvenlik testlerinden geçirerek standart uygunluğu göz önüne alır ve buna göre de En 1143-1 sertifikasını verirler.

Güvenlik hususunda nelere dikkat edilmeli

Kale çelik kasanız da güvenlik açısından dikkat etmeniz gereken şeylerden bir tanesi; iş yerinizde ki insanlar veya evde bulunan çocuklarınız, eşiniz ve eve gelebilecek olan misafirlerinizdir. Bu durumda, daha demin de bahsettiğim üzere manuel ve dijital şifre bulunan çelik kasalar dışarıdan gelebilecek olan çalınmalara karşı gerekli önlemi sağlayacaktır. Bir başka dikkat etmeniz gereken husus ise yangına karşı ısı dirençli olmasıdır. Bir de çelik kasanızı alacağınız firmanın güvenirliği çok önemli rol oynamaktadır.

Yorum yapın