Güvenlik Sertifikalı Çelik Kasa Nedir?

Güvenlik Sertifikalı Çelik Kasa Nedir?

İnsanlar yüzyıllardır değerli eşyalarını ve evraklarını korumak için kasalar kullanıyorlar. Güvenlik sorunu arttıkça ve teknoloji ilerledikçe kullanılan kasalarda değişti ve gelişti. Günümüzde en çok tercih edilen Güvenlik Sertifikalı Çelik Kasa modelleridir. Bu tip yüksek korumalı, ileri teknoloji ürünü kasalar, içinde bulunan eşyaların güvenlik garantisidir. Çelik kasalar birçok testten geçirilerek belirli standartlara uygun olup olmadığı ve güvenilirliği belgelenir.

Ofisinize, evinize veya gerekli gördüğünüz her hangi bir amaçla çelik kasa almak istiyorsanız güvence altına almak istediğiniz eşyanız veya evrağınız var demektir. Bir kasa alırken saklamak istediğiniz şeylerin ne kadar önemli veya değerli olduğuna göre ya da kullanacağınız alana göre seçim yapmalısınız.

Güvenlik Sertifikalı Çelik Kasa Neden Gereklidir?

Çelik kasanızı ofisinizde veya evinizde, değerli evrakları saklamak için almak istiyorsanız en önemli husus yangına karşı dayanıklı olması olabilir. Güvenlik sertifikalı çelik kasa, deprem, yangın, su baskını gibi doğal afetlerin yanı sıra, patlatılmaya, delinmeye, kesilmeye karşı da dirençlidir. Bu kasaların gövdelerinde beton ve güçlendirilmiş çelik bulunmaktadır. Kesinlikle çelik kasalarımızın hiç biri kumlu çelik kasa değildir.  Kumlu çelik kasalar çok kolay açılabilen, güvenli olmayan çelik kasalardır. Kasalarımızın gövdelerinde “c/30” türü beton, çelik bariyerler, güçlendirilmiş kilitler bulunmaktadır. Kasalarımızın şifre ve kilit sistemleri de güvenlik sertifikalıdır.

Firmamızca satışa sunulan güvenlik sertifikalı kasalar, ECB-S kuruluşu tarafından testlere tabi tutulmakta ve testlerden geçen kasalar soğuk damgalı, onaylı olarak sertifikalandırılmaktadır.

Çelik Kasa Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Eşyalarımızın güvenliği için bir çelik kasa almak istiyorsak en önemli nokta kasanın kalitesidir. Piyasa da amacına göre yüz liradan başlayan fiyatlarla on beş bin liraya kadar çelik kasa bulunmaktadır. Tabi kasaların büyüklükleri ve kullanım alanları farklılık göstermektedir. Silah kasasından tutunda büyük boy evrak kasasına kadar birçok farklı boyda kasa bulunmaktadır. Aynı zaman da kasalar kullanılan şifre ve kilit sistemlerine göre de farklılık göstermektedirler. Kaliteli bir çelik kasa almak istiyorsanız Güvenlik Sertifikalı Çelik Kasa almanız garantili bir seçim olacaktır. Bu kasalar yüksek sıcaklıklara, su baskınlarına, kesilmelere, hırsızlıklara karşı dirençlidir ve direnç süreleri uzundur.

Fiyatına bakarak, uygun fiyatlı olduğu için bir kasa tercihinde bulunmak yanlış bir seçim olabilir. Piyasada bulunan ucuz kasalar hırsızlığa ve doğal afetlere dirençleri oldukça düşük ürünlerdir. Bu ürünlerin imalatında kalitesi düşük malzemeler ve güçlendirme materyali olarak kum kullanılmış olabilir.

Değerli eşyalarınızın ve evraklarınızın güvenliği için kaliteli bir ürün seçerken garanti süresine ve servis hizmetlerine dikkat etmeniz, kasanızı uzun yıllar kullanırken size rahatlık sağlayacaktır.

Yorum yapın