Çelik Para Kasası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çelik Para Kasası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Altın para, tapu ya da senet vs. gibi değerli mal ve evraklarımızı saklamak için kullandığımız  şifreli  ya da kilitli şekilde çelikten yapılmış kasalara çelik kasa adı verilir. Çelik para kasası olarak da isimlendirilen bu ürünlerin kalitesi ve özellikleri de maliyetine göre farklılık göstermektedir. Çelik kasalar koruma mahiyetinde üretilmiş olsalar, ne yazık ki birçoğu kalitesiz malzemelerden yapıldığından ve yeteri kadar güvenlik önlemlerine sahip olmadığından dolayı amacını kaybetmiştir. Bu nedenle çelik kasa satın alımında da kullanımında da dikkat etmeniz  gereken önemli ayrıntılar bulunur. Çelik kasa alımında dikkat etmeniz gereken en önemli detayı iki başlıkla inceleyebilirsiniz.

Çelik Kasalar Hırsızlığa Karşı Güvenli Olmalı

Sahip olacağınız çelik para kasası mutlaka hırsızlığa karşı güvenli olması gerekmektedir.  Bu nedenle şifreleme yöntemine sahip modelleri tercih etmenizde fayda vardır. Günümüzde artık çelik para kasaları standart şifreleme yönteminin yanı sıra elektronik şifreleme sistemi ile kilitlenmektedir. Yalnızca şifreyi bilen kişinin açabileceği bu çelik kasalar değerli eşyalarınız uzun süre güvenli bir şekilde  saklı tutabilir. 6 haneli şifreleme sistemine sahip  bu modeller aynı zamanda deprem, yangın ve sel gibi doğal afetlere karşı da son derece dayanıklı olmaktadır.  Bu kasalar aynı zamanda hırsızlığa karşı güvenlik sertifikasına sahiptir.

Sertifikalı Kasaları  Tercih Edin

Çelik para kasası alırken mutlaka sertifikalı olanlarını almaya özen gösterin. Çünkü sertifikalı çelik kasalar için  güvenliğin her daim en üst düzeyde  söylenmektedir. Ofis, iş yeri, banka otel ve büyük ya da küçük işletmelerde etkin bir biçimde kullanılan bu kasalar aynı zamanda uluslararası güvenlik standartlarına sahip olan  eşyalardır. Doğal afetlerde  içinde değerli eşya ya da evraklara hiçbir şekilde  zarar gelmeyen çelik kasalar aynı zamanda kırma patlatma, bubi tuzak gibi girişimlerde bile sisteminde bulunan 10 milimetre çapındaki 2 kilitli devreye girmesi ile birlikte otomatik olarak kilitlenerek kasanın açılmasını imkânsız hale getirmektedir. Sertifikalı kasalar ise güvenlik sertifikalı kasalar, yangın sertifikalı kasalar olmak üzere her türlü hırsızlığa karşı  da SGrade 1 sertifikasına sahip olmaktadır. Ayrıca sertifikalı çelik kasalar Uluslararası ECB-S kuruluşlarında  yangın ya da çevreden gelebilecek ısılara karşı koruma sertifikasına sahiptir. Altın, mücevher evrak ya da  her türlü değerli belgelerinizi saklamak için ihtiyacınız olan  sertifikalı, şifreli çelik kasalara firmamızdan satın alabilirsiniz.

 

Yorum yapın