Çelik Kasa Fiyatları Neden Pahalı?

Çelik Kasa Fiyatları Neden Pahalı?

Bir ürünün pahalı olması pek çok nedene dayanabilir. Bunlardan en sık karşılaşılanı ürünün kalitesidir. Kaliteli ürünler daha pahalı olur çünkü yapıldıkları malzeme ve üretim aşamaları diğer ürünlerden daha çok zaman alır. Uzun kullanım ömrü ve daha çok güvenlik için çelik kasaların pahalı olması gerekir. Son zamanlarda çelik kasa fiyatlarının neden pahalı olduğuna dair sorular soruluyor. Bunun sebebini güvenli bir çelik kasa üretiminin pahalı bir ücret ile gerçekleşmesi ile açıklayabiliriz. Piyasada markası ve belgeleri belli olmayan onlarca kasa bulunuyor. Fakat bunların güvenliği ve sağlamlığı konusunda garanti verilmiyor. Ucuz ama kalitesiz ve güvenliksiz ürün yerine pahalı ve garantili ürünler daha tercih edilebilir durmakta. Özellikle de kasalarda bu durum biraz daha öne çıkıyor. Çünkü kasa paralarınızı, değerli eşyalarınızı ve belgelerinizi korumayı amaçlayan bir yapıdır. Hatta ve hatta silahlarınızı bile saklayabileceğiniz bir eşyaya para vermekten kaçınmak güvenliği azaltacaktır.

Çelik Kasa Fiyatları Neye Göre Belirlenir

Kasayı ucuz veya pahalı yapan detayları kapak ve gövdede kullanılan beton, kaliteli çelik, güvenilir yazılım ve mekanizma, güçlü yay ve sertifika türleri olarak sayabiliriz. Bununla birlikte montaj edilebilir kasalarda bulunan delikler de kasa fiyatını önemli ölçüde artırmaktadır. Bunlardan özellikle kaliteli çelik kullanımı önemlidir. Kalın ve ağır bir çelik kolay kolay kötü niyetli kişiler tarafından saldırılamaz. Gerekli ekipmanlar olması halinde bile uzun süreler alır. Bu sebeple önemli eşyalarınızı korurken kaliteli çelik sahibi kasaları aldığınızdan emin olun. Ayrıca bunlardan bir diğer önemlisi güvenilir mekanizma, kasanın şifrelenmesi ve geri açılması için kullanılan mekanizmayı temsil eder. Yeterince kaliteli olmayan mekanizma hiç uğraştırmadan gerekli donanımlar ile birkaç dakika içerisinde açılır. Yay konusunda ise zayıf yaylar aracılığıyla kasanın alttan darbe alarak açılması sağlanmaktadır. Bu sebeple güçlü yaylı çelik kasa fiyatlarını etkiler.

Çelik Kasa Fiyatları Marka Farkları Nelerdir

Her markanın hem pahalı hem ucuz kasaları bulunur. Pahalı kasalar diğer modellere göre daha kaliteli ve güvenilir olarak tanımlanır. Bununla birlikte güvenlik sertifikası ve yangın sertifikası olan kasalar diğerlerinden daha pahalıdır. Çünkü yangına 1 saat veya daha fazla süre boyunca dayanır ve içerisindeki maddeyi halen korur. Güvenlik sertifikalı kasalar ise hırsızlık girişimlerinde delinmesi ve kesilmesi güç olan kasalar olup sıradan kasalar gibi 5 dakika gibi bir sürede açılabilen kasalar değildir. Bir hırsızın güvenlik sertifikaları açabilmeleri için bir çok ağır aletlere ve uzun saatlere ihtiyaçları vardır. Çelik kasa fiyatları kalite ve sertifika tarafından da etkilenebilir.

 

Yorum yapın