ÇELİK KASA ALIRKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER

ÇELİK KASA ALIRKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER

Çelik kasa alırken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri, kasa duvarı ve kapağının üretiminde güçlendirilmiş çelikler ve beton kullanılıp kullanılmadığı olmalıdır. Maalesef üretiminde beton kullanılmayan çelik kasa tipleri hırsızlıklara karşı bir önlem oluşturamamaktadır. Piyasadaki  genel fiyat ortalamalarına nazaran ucuz diye nitelendire bileceğiniz, 200 kg kadar ağırlığa sahip olan çelik kasaların neredeyse tamamının üretiminde ise; beton yerine mermer tozu ya da deniz kumu gibi maddeler kullanılmaktadır. Böyle bir çelik kasayı hırsızlar kolaylıkla açabilmektedir. Dolayısıyla çelik kasa alırken aldığınız kasanın ucuz ve kalitesiz olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Hırsızlık vakaların da karşılaşılan bir diğer husus da kasanın alınıp götürülmesi durumudur. Eğer hafif bir çelik kasa almayı tercih edecekseniz; kasanın mutlaka montaj edilebilir nitelikte olmasını tercih etmenizi öneriyoruz.

Alacağınız çelik kasa, hırsızlık vakalarına karşı direnç sağlayabilmesi adına güvenlik sertifikalı; yangın durumunda kasa içerisinde bulunan değerli varlıklara ısıyı geçirmemesi adına ise yangın sertifikalı olmalıdır. Çelik kasanın üzerinde bulunan kilit sisteminin sertifikalı olup olmadığı da oldukça önemlidir.

Son olarak, çelik kasanın üzerinde elektronik şifreleme olmasına da dikkat etmeniz gerekmektedir.

Çelik Kasa Anahtarla Nasıl Açılır?

Çelik kasalar, genelde dört tur kilitlenme özelliğine sahiptir ve çelik kasanızın anahtarını kaybettiyseniz; mutlaka çilingirden yardım almanızı tavsiye etmekteyiz. Çelik kasa, bir uzman yardımı almadan çoğunlukla açılmaz ya da açılsa bile tekrar kullanımı mümkün olmayabilir. Çelik kasanın anahtarını kaybettiğinizde ya yeniden anahtar edinmelisiniz ya da pek tavsiye etmediğimiz ve çelik kasanızı kullanılamaz hâle getirecek olan delme yolu ile açma yöntemini kullanabilirsiniz.

Çelik Kasa Servis Hizmeti

Çelik kasanızla ilgili çeşitli problemler yaşadığınızda çelik kasa servis hizmetinden faydalanabilmeniz için; aldığınız firmanın markası ve bu markanın güvenilirliğine son derece dikkat etmeniz gerekmektedir. Çelik kasa servis hizmeti, sizin de tahmin edebileceğiniz üzere referansları sağlam olmayan, güvenilirlik barındırmayan ve en önemlisi de hakkında pek çok şikâyet bulunan firmalardan alamayacağınız bir hizmettir. Dolayısıyla çelik kasayı alacağınız firmanın teknik servis hizmeti gerçekleştirip gerçekleştirmediğini, herhangi bir problem durumunda yedek parça vb. ihtiyaçları karşılayıp karşılamadığını araştırarak öğrenmelisiniz.

 

 

 

Yorum yapın