Anahtarlı Çelik Kasa Ne Kadar Güvenli

Anahtarlı Çelik Kasa Ne Kadar Güvenli

Farklı özelliklere ve modellere sahip olan anahtarlı çelik kasa ürünlerinde değerli evraklarınızı, paralarınızı, kıymetli eşyalarınızı gönül rahatlığı içinde saklayabilirsiniz. Bu kasa türü birbirinden çok farklı olan sektörlerde oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Genellikle ofislerde ve evlerde kullanılmakta olan bu kasaların nerede muhafaza edileceği ise mühim bir ayrıntıdır.

Mücevherlerin, paraların ve kıymetli ziynet eşyalarının saklandığı çelik kasalar günümüzde önemli bir yer tutmaktadır. Bu ürünler satın alınırken özenli davranılması gereken birkaç husus vardır. Özellikle satın alınması düşünülen kasanın güvenlik sertifikası var mı yok mu mutlaka kontrol edilmelidir. Eğer yoksa bu ürünü kesinlikle satın almayın. Zira bu sefer saklamış olduğunuz eşyaların güvende olup olmadığı konusunda sürekli şüpheleriniz olacaktır.

Anahtarlı Çelik Kasa Hangi Yöntemle Açılır

Artık günümüzde insanlar tarafından yaygın bir şekilde tercih edilmekte olan anahtarlı çelik kasa için son derece karmaşık olan mekanizmalardan oluştuğunu söyleyebiliriz. Bu kasaların üretiminde aşırı derecede sert olan malzemelerden yapılmış olması rahat açılımının önüne geçen bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu durumda bu kasaların aslında ne kadar güvenli olduğunun göstergesidir.

Anahtarlı çelik kasaların zor açılmasından dolayı kuyumcular, büyük şirketler ve bankalar tarafından tercih edilmektedir. Bu kasaları açmak için profesyonel ve alanında uzman olma zorunluluğu vardır. Başka türden araç ve gereçlerle bu kasaların açılma olanağı yoktur.

Anahtarlı Çelik Kasa Ücretleri

Güvenlik açısından son derece etkili bir hizmet vermekte olan anahtarlı çelik kasa çok farklı özelliklerde ve büyüklüklerde üretimi yapılmaktadır. Bu kasaların ücretlendirilmesinde çok farklı etkenler söz konusu olmaktadır. Yine bu kasaların fiyatları düşünüldüğünde farklı alternatiflerden söz etmek mümkündür.

Anahtarlı çelik kasaların ücretlendirilirken pek çok farklı noktaya dikkat edilir. Çelik ve sac kalınlığı, kasa cidarları, kasa üretilirken kullanılmış olan dolgu malzemesinin özellikleri kasanın fiyatının tespit edilmesinde önemli rol oynamaktadır. Burada hem güvenlik açısından zafiyet içermeyen hem de uygun fiyatlı kasa satın almak isteyen kişiler detaylı bir araştırma yaparlarsa daha sağlıklı bir sonuç elde edebilirler. Anahtarlı çelik kasalarda kilit kısımlarının problemsiz çalışıyor olması da bir diğer dikkat edilmesi gereken konudur.

Kasa satın almayı düşünen kişiler kesinlikle kumlu çelik kasa satın almamalıdır. Bu kasalarda hiçbir güvenlik tertibi bulunmamaktadır. Hırsızlar bu kasaları çok kısa bir zaman dilimi içerisinde açabilmektedirler. Başarılı olan hırsızlık vakaları incelendiğinde kasaların çok büyük bir çoğunluğunun kumlu çelik kasa olduğu görülecektir.

Yorum yapın