Anahtarlı Çelik Kasa Güvenli mi

Anahtarlı Çelik Kasa Güvenli mi

Çelik kasa almak isteyen çoğu kişiler anahtarlı çelik kasa güvenli mi diye araştırmalar yapmaktadırlar. Eskilerden günümüze kadar uzanan anahtarlı çelik kasalar halen ülkemizde sıkça tercih edilen kasa modelleri arasında yer almaktadır. Anahtarlı kasalar kasa üzerinde kullanılan çelik ve anahtar mekanizmasına göre kalite farkı göstermektedirler. Örnek verecek olursak piyasada bulunan pek çok kalitesiz çelik kasaların çelikleri ve anahtar mekanizmaları kalitesiz olduğundan hırsızlar tarafından 3-5 dakika içerisinde kolaylıkla açılmaktadırlar. Bunun sebepleri ise öncelikle kasanın gövdesi ve kapağı kalitesiz malzemelerden yapılmasıdır. Daha sonra kasanın anahtar mekanizmasının çok basit ve kolaylıkla açılabilmesi, her yerde satılmasıdır.

Anahtarlı Çelik Kasa Nasıl Olmalı?

Anahtarlı çelik kasa nasıl olmalı diye merak ediyorsanız mutlaka aşağıdaki maddeleri dikkate alınız. Araştırıp, beğendiğiniz çelik kasanın öncelikle sertifikalı olup olmadığını öğrenmelisiniz. Sertifikasız olan çelik kasaları kesinlikle tercih etmelisiniz. Sertifikasız kasaların gövdesinde ve kapağında ne kullanıldığından asla emin olamazsınız. Türkiye’de satılan kasaların çoğu gövdesi ve kapağı mermer tozu veya deniz kumundan oluşmaktadır. Tercih edilmesi gereken kasa ise gövdesi ve kapağı güçlendirilmiş çelikler ile çevrili olup gövdesinde ve kapağında beton bulunması gerekmektedir. Güçlendirilmiş çelikler ve gövde, kapakta bulunan beton sayesinde kasaya dışarıdan müdahale edilemez kesme, delme gibi işlemler uygulanamaz.

Anahtarın Kalitesi Önemli Mi?

Elbette. Anahtarların kaliteli olması ve kilitlerin sertifikalı olması çok önemlidir. Kalitesiz, sertifikasız çelik kasa kilit sistemleri çok basit aletlerle kolaylıkla açılabilmektedir. Avrupa üretimi olan kilit sistemleri ülkelerinde sertifika verilen kuruluşlar tarafından belli bir testlere tabii tutuluyor bu testlerden geçiş sağlayan kilit sistemlerine ise sertifikalar veriliyor. Biz her zaman sertifikalı kilitleri kullanmaktan yana olup müşterilerimizi bu şekilde yönlendirmekteyiz.

İnternette çok kısa bir araştırma yaparak hırsızlar tarafından açılan çelik kasaların hangi tür çelik kasalar olduğunu nerelerde satıldığını rahatlıkla görebileceksiniz. 500 TL ile başlayıp 1000 TL ‘ye kadar uygun fiyatlara ve ağır görünen bu kasalarda kesinlikle değerli eşyalarınızı, paralarınızı muhafaza etmenizi önermiyoruz. Değerlerinizi bu kasanın altında saklamak yerine yastık altında saklamanız daha güvenli olacaktır.

Yorum yapın